diPost Yenileniyor!

İlk Konumuz: Dünya Kupaları

by Said Dağlı

2022 yılında, Ekim Ayı sonuna kadar tam 22 nüsha yayımladığımız diPost’u, okuyucu geri bildirimlerini de değerlendirerek, bu aydan itibaren yenilemeye karar verdik.

Bundan önce, her haftanın sonunda (bazı haftalar tembellik ettiğimiz oldu tabii) önceki hafta yayımlanmış ve çok çeşitli bir konu yelpazesinden içerikler keşfedip siz okuyucularımıza ulaştırıyorduk.

Artık, her hafta sürpriz bir konu ve o konunun çeşitli yönleriyle alakalı yazı, podcast ve video içerikleriyle karşınızda olacağız.

Bu yeni diPost’un ilk sayısında konumuz Dünya Kupası!

2022 Dünya Kupası’nın baskıcı bir rejimle yönetilen ve bir futbol ülkesi olmayan Katar’da, üstelik kış aylarında düzenlenmesi, dünya genelinde futbol severlerin tepkisini çekti ve azımsanmayacak sayıda taraftar turnuvayı boykot etti.

Turnuvaya ayrıca, İranlı sporcu ve taraftarların kendi ülkelerinde yaşanan olaylara gösterdiği tepkiler ve protestolar damga vurdu.

Bu haftaki sayımızda, Dünya Kupası’nı boykot edip etmememiz gerektiği, turnuvanın nasıl devam ettiği, önceki Dünya Kupası’larından hatıralar, Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmanın ekonomisi gibi çok önemli tartışmalar ve hatırlatmaları derledik.

Sizin de bu konuda eklemek istediğiniz içerikler ya da fikirler olursa, metnin sonundaki tartışma kısmına tüm okurlarımıza açık bir şekilde yorumlarınızı bırakabilirsiniz.

Keyifli okumalar!

diPost’un 23. Sayısını Okumak İçin Tıklayın

Bunları Okudunuz Mu?

Yorum Bırak